04 Jul, 2009
Amerika er ikke et symbol på frihet, og demokrati.
Posted by: Politisk ukorrekt In: Politikk
Jeg har lest mange bloggposter i dag som forguder USA, og alt de har gjort for å sikre at verden er et trygt sted å leve på. USA er symbolet på demokrati og frihet sies det av bloggere.
Jeg sitter med motsatt mening. USA er ikke det landet det en gang var. Den friheten som grunnloven gir innbygerne har blitt tatt fra dem, år etter år. I Bush sin periode ble patriot act innført. Overvåking av borgerne, og arrestasjoner uten rettsak hvis man er mistenkt for terrorisme er vanlig praksis. For meg minner USA mer om en farcistisk stat enn et demokrati.
Landet har to politiske partier med støtte av staten. Et demokratisk land med bare to partier? Høres for meg ikke særlig demokratisk ut. Spør du meg er USA et teokrati. Hvis en President ikke er kristen så er ikke sjangsene store for å bli valgt.
Nei, USA var en gang et symbol på frihet, og demokrati. Dessverre er landet på vei vekk fra sine gode verdier.
Thomas Holden

0
0

Siste kommentarer