Politisk ukorrekt

22 Jun, 2009

Fattigdom i Norge, et økende problem?

Posted by: Politisk ukorrekt In: Diverse

I Norge er det mange barn, og voksne som lever under fattigdomsgrensa, men fortsatt snakker de rødgrønne om bekjempelse av fattigdom utenfor Norge. Er det viktigere for sosialistene at verdens u-land lever godt, enn å ta vare på våre egne landsmenn og landskvinner?

I Norge har vi sosiale tjenester for mennesker som havner utenfor samfunnet, har en dårlig periode, eller rett å slett bare trenger litt ekstra penger for å overleve, men NAV beholder gjerne pengesekken selv, de lar vanlige folk som meg, og deg vente i ukesvis på å behandle en søknad om dagpenger, men er dette riktig? De behandler oss mer som om vi er varer, og ikke mennesker. FRP vil gjøre tilgangen til dagpeneger enklere, men på en betingelse. Forbrukerne må forplikte seg til å endre livssituasjonen sin, noe som bare er å forvente av menneskene som tar i bruk slike tjenester.

De fleste i Norge innbiller seg at fattigdom i Norge, og resten av Europa egentlig ikke er et problem, men sannheten er helt motsatt. De fleste fattige lever skjult i frykt for å bli sett, eller få stempelet “fattig”, men hva gjør egentlig sosialistene med problemet? Jeg ska fortelle hva sosialistene gjør med problemet, de åpner pengesekken for diverse Afrikanere, og andre fattige land som sliter, men å tenke på oss Norske borgere, det gjør de altså ikke. De er så redde er for å bryte den berømte handlingsregelen, som de forøvrig selv bryter vært eneste år på U-hjelp. De er så redde for inflasjon at de ikke tørr hjelpe våre egne, og det er her FRP tørr. FRP har besøkt organisasjoner som bekjemper fattigdom i Norge, blant annet Kirkens bymisjon, og Norges røde kors for å finne et måte å løse problemet på. FRP vil øke pansjonen til minstepensjonistene, noe de absolutt fortjener sett i lyset av økte matvarepriser de siste årene.

De rødgrønne har ikke løftet en finger mot fattigdom i Norge i løpet av de siste fire årene, og tviler på at de løfter noen fingrer i neste periode heller, om de er så heldige å bli gjenvalgt.

Jeg tror Norges fattige, samt barnehjemsbarna, og pansjonistene vil få det mye bedre under en FRP regjering.

Thomas Holden

2 Responses to "Fattigdom i Norge, et økende problem?"

1 | Rudolf

June 22nd, 2009 at 7:05 pm

Avatar

Jo jeg er helt enig med deg, men du må huske på en ting: norsk u-hjelp er egentlig bare penger man smører korrupte ledere med i u-land for at norske bedrifter skal få innpass dit. Jeg mener å ha lest vi tjener 1.3 ganger det vi gir på u-hjelp. Men husk at dette er hva som totalt sett går tilbake til norge igjen, hvem det havner i lomma på sier det ikke noe om men vi vet at det går i lomma på rike bedriftseiere som kynisk utnytter fattige land, altså betaler norske skattebetalere, rimi-ansatte, lagerarbeidere og entrepenører, for at kyniske, norske kakser skal tjene seg enda rikere, folk som ikke betaler skatt (norges 100 rikeste betaler 0.5% skatt, de har sine triks for å slippe den), og de 1.3 ganger uhjelpen vi “tjener” går da i hovedsak til caviar, champagne og yachter til fiffen. Det samme med trygdeinnvandringen, som også er en måte å subsidiere de rikeste i samfunnet på. Ikke-vestlige innvandrere bruker mye mer velferdsgoder enn etniske nordmenn. Økonomien i landet vokser riktignok av høy innvandring, men om du deler økonomien pr innbygger, så blir det mindre på hver og en av oss, altså et tapsprosjekt som du og jeg må betale regninga for. Men storkapitalen vil gjerne ha inn innvandrere for å kunne presse ned lønnsnivået, særlig i yrker hvor det ikke kreves særlig kompetanse, som taxisjåfører, vaskejobber o.l, som uten et stadig tilsig av innvandrere uten utdannelse som ikke har andre yrkesmuligheter enn å ta slike jobber til dårlig lønn (eller gå på trygd), forblir et yrke som egentlig er for dårlig betalt i forhold til andre jobber. Altså en veldig sleip form for “sosialisme for de rike” under dekke av å være “snill”.

Og nå har jeg ikke engang nevnt bompengeselskapene som bruker halvparten av alt de tjener på “driftsutgifter” (hvor dyrt er det egentlig å ha en datamaskin stående og telle biler som passerer?), det privatiserte elmarkedet hvor noen luringer har tjent seg søkkrike på å selge oss dyrere strøm enn vi hadde når staten hadde monopol, europark som skor seg på å drive inn parkeringsgebyr – en inntekt staten strengt tatt skulle hatt monopol på (uten at det ville betydd annet for deg og meg enn mer penger i statskassa istedet for å gå rett i lommene på en kakse) og mye annet rart eller NRK som bruker “drift av bakkenettet” som påskudd for å drive inn NRK-lisensen, nå som vi med dette “reich tv”-tullet og krav om dekoder-boks likevel kunne lagt ned hele greia og gått rett til parabol uten at det ville spilt noen som helst rolle og spart oss for uhorvelig mye penger.

Nordmenn er idioter som finner seg i alt dette.

Thumb up 0 Thumb down 0

2 | Lasse Gulbrandsen

June 30th, 2009 at 10:28 am

Avatar

Rudolf: Det er ganske sterkt å karakterisere nordmenn som idioter på bakgrunn av at de “finner seg i alt dette”, når hele tiraden og alle teoriene dine er udokumenterte og basert på noe du “mener å ha lest”.

Det er to ting du skylder leserne av kommentaren din. Det første er dokumentasjon på det du skriver. Det andre er dokumentasjon på at nordmenn (idiotene) tror på det du påstår, eventuelt dokumenterer etter hvert.

Thumb up 1 Thumb down 0

Comment Form


  • SveinY: Dei får vel panikk no vist dei ikkje får forsette og lure folk, og mister den jevlige intekta si.
  • Forbauset: Husk at jorden brukte milliarder av år på å lagre karbonet i lufta ned i steingrunnen, slik at planter og trær etterhvert kunne vokse fram fra pri
  • Forbauset: Foreslår at dere alle sammen her ser filmen "HOME". Å tro at menneskets storslåtte industrialisering spesielt de siste 50 år ikke har noen ef

About

This is an example of a WordPress page, you could edit this to put information about yourself or your site so readers know where you are coming from.

Twingly

Twingly BlogRank